İnterneti kasıp kavuran Huysuz Kedi artık yok

Bir dönem interneti kasıp kavuran ve birçok yerde karşımıza çıkan 'Huysuz Kedi' artık yok.

İnterneti kasıp kavuran Huysuz Kedi artık yok

Bir dönem interneti kasıp kavuran ve birçok yerde karşımıza çıkan 'Huysuz Kedi' artık yok.

İnterneti kasıp kavuran Huysuz Kedi artık yok
Editor: Emrah Enes BİLGİÇ
17 Mayıs 2019 - 14:45

'Huysuz' olarak anılan ve uzun yıllardır interneti sallayan fenomen kedi, 7 yaşında hayatını kaybetti. Sahiplerinin Twitter'dan yaptığı açıklamaya göre Huysuz Kedi 14 Mayıs'ta 'annesi Tabatha'nın kollarında' öldü. 'Bazı günler diğerlerinden daha huysuzdur' başlıklı açıklamada Huysuz Kedi'nin idrar yolları enfeksiyonuyla mücadele ettiği belirtildi.

Açıklamada "Ruhu hayranları sayesinde her yerde yaşamaya devam edecek" ifadeleri kullanıldı. Huysuz Kedi'nin Instagram'da 2.4 milyon, Twitter'da da 1.5 milyon takipçisi vardı. Ona huysuz denilmesinin de bir sebebi var. 4 Nisan 2012'de doğan Grumpy Cat'in gerçek adı Tardar Sauce (Tartar Sos). Sahibi Tabatha'nın kardeşi Bryan'ın 22 Eylül 2012'de fotoğrafını Reddit'e eklemesiyle ünlenen Grumpy Cat'in fotoğrafı tüm huysuz başlıklarında kullanılmaya başlandı.

Instagram'da, Facebook'ta ve Twitter'daki resmi huysuz kedi hesaplarının 1,5 milyondan fazla takipçisi bulunuyor. Grumpy Cat, yönetmenliğini Andy Capper ve Juliette Eisner'ın yaptığı internet meme'leri ve viral videolar hakkındki Lil Bub & Friendz isimli belgeselde rol aldı. Ayrıca Grumpy Cat, BuzzFeed'de 2013 Webby Ödülleri'nde yılın internet meme'i ödülünü kazandı.

Grumpy Cat, 30 Mayıs 2013'te The Wall Street Journal'ın ön sayfasında yer aldı. Huysuz Kedi'nin bu sıra dışı görüntüsü yani huysuz görünüşünün nedeni cüce kedi olması ve Maloklüzyonu rahatsızlığı. Onu ve kardeşi "Poke"'yi "düz yüzlü, balon gözleri ve kısa kuyruğu olan" anne normal yolla doğurmuş. Grumpy Cat normalden zayıf ve biraz daha farklı arka ayaklara sahip. Huysuz Kedi'nin kardeşi Pokey huysuz bir karaktere sahipken Grumpy Cat daha sakin.


YORUMLAR

  • 0 Yorum