Unuttuğu 56 bin lirasını getirene ödül verecek

Antalya'nın Alanya ilçesinde yaşayan öğretmen Rumeysa Uslu, bir bankta unuttuğu 56 bin lirasını getirene, paranın yüzde 10'unu verecek.

16 Mayıs 2018 - 11:20

Rumeysa Uslu, gazetecilere yaptığı açıklamada, iki ay önce çektiği  krediyi ev alacak arkadaşına borç verdiğini söyledi.

Arkadaşının bir süre sonra borç verdiği tenis çantasındaki 56 bin  lirayı kendisine teslim ettiğini aktaran Uslu, Meltem Mahallesi'nde bir bankta  çantayı unuttuğunu söyledi.

Bir anlık unutkanlığının pahalıya mal olduğunu dile getiren Uslu,  paranın bulunması konusunda henüz olumlu bir sonuç alınamadığını aktardı.

Uslu, "Paranın, bulunacağına inanıyorum. Bulan, getiren veya ihbar  edene paranın yüzde 10'unu vereceğim. Parayı alıp, gönül rahatlığıyla harcamak  varken, hayatı boyunca hırsız olarak mı yaşayacak? Bu parayı alan kişinin  tercihine bağlı." diye konuştu.

Rümeysa Uslu, iki hafta öncesi Meltem Mahallesi'nde bir bankta  unuttuğu içi para dolu çantayı kısa süre sonra almak için geri döndüğünde,  çantanın yerinde olmadığını fark etmiş, Uslu'nun durumu polise bildirmesi üzerine  çantanın bulunması için çalışma başlatılmıştı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Evde uyuya kalan ikizler mahallede paniğe yol açtı!
Evde uyuya kalan ikizler mahallede paniğe yol açtı!
Bursa'da, Sıla rüzgarı esti! - Bursa Haberleri
Bursa'da, Sıla rüzgarı esti! - Bursa Haberleri