Reklam
Reklam

Soğuk Lipoliz Etkisi - Soğuk Lipoliz nedir?, Soğuk Lipoliz Uygulaması Nasıl Yapılır? Soğuk Lipoliz hakkında merak edilenler.

Soğuk Lipoliz nedir? Soğuk Lipoliz uygulaması nasıl yapılır? Soğuk Lipoliz ile ilgili merak edilenleri sizler için bir araya topladık. Giderek hareketsizleşen hayat, günlük stresler, düzensiz beslenme ve yanlış diyetler günümüzde yaşanan kilo problemlerini arttırmıştır.

Soğuk Lipoliz Etkisi - Soğuk Lipoliz nedir?, Soğuk Lipoliz Uygulaması Nasıl Yapılır? Soğuk Lipoliz hakkında merak edilenler.
Editör: Enes Bilgiç
14 Ocak 2021 - 16:40 - Güncelleme: 14 Ocak 2021 - 19:07

SOĞUK LİPOLİZ ETKİSİ

Giderek hareketsizleşen hayat, günlük stresler, düzensiz beslenme ve yanlış diyetler günümüzde yaşanan kilo problemlerini arttırmıştır. Bu fazla kilolardan kurtulmak için uygulanan diyetler veya egzersizler işe yarasalar dahi yine de vücudumuzda bazı bölgelerdeki fazla kilolardan kurtulmak her zaman çok da kolay olmuyor. Bu sebeple soğuk lipoliz uygulaması hızlı ve etkili olması ile oldukça tercih edilmektedir.

Soğuk lipoliz yaptıranlar yorumlarını paylaşıldıkça bu uygulama ile ilgili merak artmaktadır. Ameliyata gerek olmadan, çok kısa bir süre içerisinde etkisini gözlemleyen kullanıcılar uzun zamandır bölgesel yağlanma sorunu yaşayanların iştahını kabartmıştır.

SOĞUK LİPOLİZ VE UYGULAMASI

Soğuk lipoliz istenmeyen kiloların bulunduğu bölgedeki yağ hücrelerini öldürerek vücuttan atılması prensibi ile çalışmaktadır. Bu uygulama esnasında kullanılan cihazların başlığı uygulama yapılacak olan bölgeye yerleştirilir. Başlığın uyguladığı vakumlu masaj ile öncelikle bölge yavaş yavaş ısıtılır. Daha sonra ani bir soğutma işlemi ile bölgenin sıcaklığı -10 0C’ye kadar düşürülür. Böylece yağ hücreleri geri dönüşü olmayacak şekilde parçalanır. Parçalanan bu yağ hücreleri vücuttan emilir ve idrar ile dışarı atılır.

Soğuk lipoliz uygulaması ile yağ hücrelerinden kalıcı olarak kurtulduğu için vücutta beklenen etkinin kalıcı olacağı düşünülmektedir. Bu doğru bir beklenti olsa da uygulamanın kalıcılığını arttırmak için kullanıcıların da yapacağı şeyler vardır. Bunun başında bol su tüketimi gelmektedir. Ayrıca uygulama sonrasında diyete dikkat etmek de oldukça önemli bir husustur.

SOĞUK LİPOLİZ İLE KİLO VERMEK

Soğuk lipoliz zayıflama konusunda oldukça etkili bir yöntemdir. Soğuk lipolizin bölgesel incelme için kullanılmasının yanı sıra vücudu şekillendirmek açısından da oldukça önemli bir yöntemdir. Soğuk lipoliz uygulaması esnasında yağ hücreleri parçalanarak vücuttan idrar yoluyla uzaklaştırılırken çevre doku ve kemiklere hiçbir zarar verilmez. Bu yönü ile de oldukça güvenli bir uygulamadır.

Yağ hücrelerinin vücuttan atılması ile seanstan çok kısa bir süre sonra incelme gözlemlenebilmektedir. Kısa süren seansları ve etkisini de kısa sürede göstermesi ile de oldukça tercih edilmektedir. Ancak soğuk lipoliz işleminin kilo vermek için kullanılamayacağını söylemek gerekmektedir. Bu uygulama ile kilo veremezsiniz, ancak ve ancak bölgesel yağlar üzerinde etkilidir. Bu uygulama sonrasında daha fit bir görünüme kavuşmak mümkündür ancak bu sadece yağ hücrelerinin parçalanmasından kaynaklanacaktır.

BU HASTALIĞI OLANLAR DİKKAT

Soğuk lipoliz zararlı mıdır sorusu zaman zaman gündeme gelmektedir. Bu uygulama tamamen zararsız olsa da herkes için önerilmez. Özellikle bazı hastalıklara sahip olanlar soğuk lipoliz yaptırmadan önce hem kendi doktorlarına danışmalı hem de uygulamayı yaptıracakları merkeze hastalıkları ile ilgili detayı bilgi vermelidirler.

Kal ve damar rahatsızlığı ve şeker hastalığı gibi metabolik rahatsızlıkları olanlar için soğuk lipoliz uygulaması önerilmez. Ayrıca kanser tedavisi görüyorsanız, hamile iseniz ya da emzirme döneminde iseniz de soğuk lipoliz yaptırmamanız önerilmektedir.

Yukarıda belirtilen hastalıkların yanı sıra uygulamayı yaptıracağınız merkezin uzmanları da oldukça önemlidir. Merkezin Sağlık Bakanlığının onayını almış olması ve kadronun eğitimli ve tecrübeli olması oldukça önemlidir. Bu şartlar altında tamamen güvenli olan soğuk lipoliz uygulamasını yaptırmadan önce mutlaka ama mutlaka güzellik merkezi ile ilgili bilgi sahibi olmak oldukça önemlidir.

SOĞUK LİPOLİZ YAPILABİLEN BÖLGELER

Soğuk lipoliz uygulaması bölgesel yağlardan kurtulmak için kullanılsa da cildi sıkılaştırdığı da bilinmektedir. Vücudun hemen hemen her bölgesinde uygulanabilen soğuk lipoliz ağırlıklı olarak kilo vermenin zor olduğu bölgelerde tercih edilmektedir.

Uygulamanın en çok uygulandığı bölgelerin başında yüz gelmektedir. Oldukça hassas bir bölge olan yüzünüzde yağlardan kurtulmak için liposuction yöntemi tercih edilse de bu yöntemin çok sağlıklı olmadığı bilinmektedir. Felce varana kadar pek çok soruna yol açabilecek olan liposuction yerine soğuk lipoliz uygulaması daha güvenli bir tercih olacaktır. Yüzün yanı sıra boyun ve çene de de soğuk lipoliz uygulanabilir. Özellikle gıdı bölgesindeki yağlardan kurtulmak konusunda oldukça etkilidir.

Yukarıda bahsettiğimiz bölgelerin yanı sıra soğuk lipoliz işlemi kollar, karın, simit bölgesi ve bacak bölgelerinde de sıklıkla tercih edilen bir uygulamadır. Soğuk lipoliz basen bölgesinde de etkili olan bir yöntemdir.

SOĞUK LİPOLİZ VE ACI

Soğuk lipoliz acıtır mı sorusuna sıklıkla denk geliniyor. Öncelikle bu işlemin çok büyük alanlar için tercih edilen bir yöntem olmadığını belirtmek gerekir. Daha küçük alanlarda uygulanan bu yöntem ile istenen sonuca genellikle tek bir seansta ulaşmak mümkündür. Seans sonrasında değişim kısa bir süre içinde etkisini gösterecek ve yaklaşık olarak 3 ay içinde ise istenen noktaya gelecektir. Sonucun kalıcı bir hale getirilmesi için sağlıklı beslenmek şarttır.

Herhangi bir cerrahi işlem gerektirmeyen soğuk lipoliz uygulamasında kesi bulunmaz. Bu sebeple de uygulamanın ağrı ya da acı verici bir uygulama olduğunu söylemek mümkün değildir. Ancak soğuk lipoliz cihazının başlığından uygulana soğuk sebebiyle soğukluk hissedilir. Seans sonrasında geçici olarak uyuşukluk ya da kızarıklık gözükse de bu durum kısa süre içinde düzelecektir.

SOĞUK LİPOLİZ İÇİN DOĞRU ADAYLAR

Vücuttaki bölgesel kilolardan kurtulmak için en etkili olan yöntemlerden biri olan soğuk lipoliz, tüm diyet ve egzersizlere rağmen vücuttan atılamayan fazla yağlarda etkilidir. Bu sebeple istediğimiz görünüme kavuşabilmek için yaptığımız diyet ve egzersizlere ek olarak bazı estetik uygulamalara ihtiyaç duyabiliriz.

Yağ hücrelerinin dondurulup vücuttan idrar yolu ile atılması prensibine dayanan bu yöntem ile vücutta hiçbir zarar görülmez. Bu sebeple oldukça güvenilir bir yöntemdir. Soğuk lipoliz kaç kilo verdirir sorusuna ise maalesef verilebilecek net bir cevap yoktur. Ayrıca bu yöntem kilo vermek için kullanılmaz. Bu yöntem daha çok sadece bölgesel kilo şikâyeti olanlarda etkilidir. Bu sebeple vücudunda yaygın yağlanma olan ve obez teşhisi konmuş kişiler için soğuk lipoliz yöntemi uygun değildir.

Soğuk lipolizin en önemli özelliklerinden biri seans sonrasında hemen yaşama hayata karışabilmektir. Bu uygulamada herhangi bir cerrahi işlem bulunmadığı için uygulama akabinde de dinlenme sürecine ihtiyaç bulunmamaktadır. Seans bittikten sonra hemen işe dönebilirsiniz.

Daha önce bahsettiğimiz hastalıklarınız ve yaygın bir kilonuz yoksa soğuk lipoliz oldukça etkili bir yöntem olarak ön plana çıkmaktadır. Ancak bu yöntemin kilo vermek için uygun olmadığın sadece diyet ve egzersiz ile verilemeyen bölgesel kilolardan kurtulmak konusunda etkilidir. Bu işte uzmanlaşmış bir merkeze gittiğinizde yapılacak olan detaylı muayene ve uzman kişinin yönlendirmesi ile seans sonrasında nasıl bir görünüme kavuşacağınızı kolaylıkla anlayabilirsiniz.


YORUMLAR

  • 0 Yorum