Sarıveliler'de AFAD tarafından çadır kurma eğitimi verildi

Son dakika 'EĞİTİM' kategorisinde yer alan habere göre; Karaman'ın Sarıveliler ilçesinde AFAD tarafından, jandarma, emniyet ve belediye personeline çadır kurma eğitimi verildi.

Sarıveliler'de AFAD tarafından çadır kurma eğitimi verildi
10 Haziran 2021 - 18:23 - Güncelleme: 10 Haziran 2021 - 18:23
Anıt Meydanı’nda verilen eğitimi Sarıveliler İlçe Kaymakamı Ayşegül Efe, Belediye Başkanı Halil Kulak ile Karaman AFAD İl Müdürü Şerife Han da izledi. Verilen eğitimle ilgili olarak Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, muhtemel bir afet ve acil durum müdahalesinde, geçici barınma alanlarının kısa sürede hazır hale getirilmesi, güvenli ve etkili yöntemlerle sürecin daha sağlıklı şekilde işlemesinin son derece önemli olduğu belirtilerek, "Bu kapsamda etkin operasyon yürütebilmek ve kurumsal kapasiteyi geliştirebilmek maksadıyla, AFAD İl Müdürlüğü tarafından İlçe Jandarma Komutanlığı, Emniyet Amirliği ve Belediyemizde görevli personele çadır kurma eğitimi verilmiştir” denildi.

Haber Kaynağı : İhlas Haber Ajansı (İHA)


"Sarıveliler’de AFAD tarafından çadır kurma eğitimi verildi" başlıklı son dakika haberi İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından "10.06.2021" tarihinde "EĞİTİM" haberlerine otomatik olarak eklenmiştir. Bu haberin içeriğinde "Haber16.com" editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans tarafından geldiği şekliyle yayınlanmıştır. "EĞİTİM" haberleri kategorisinde yer alan "Sarıveliler’de AFAD tarafından çadır kurma eğitimi verildi" başlıklı haberlere ait yazı, fotoğraf ve video içeriklerinin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardadır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum