Okul timleri liseli gençlerin korkulu rüyası oldu

Okul timleri artık eğitim ve öğretim yuvalarının etrafında kuş uçurmuyor. Liseli gençlerinde kabusu olan okul timleri sayesinde artık öğrenciler parklardan ve kafelerden toplanıp okullarına bırakılıyor. Yeni düzenleme gerçekten de işe yaradı.

31 Ekim 2017 - 16:33

Lise öğreniminin herkesin hayatında özel bir yeri vardır. Liselerde eskiden meydana gelen sorunlara hepimiz tanık olduk ve liselerin bu denli pislik içinde olduğunu bildiğimiz halde halen çocuklarımızı o okullara gönderebiliyoruz. Okul çıkışlarında artık özel olarak oluşturulmuş timler var bu timlerin görevi liselileri okulda tutmaktır. 4 duvar arasında ve güvenlikli okullarda olduklar halde bir şekilde okuldan kaçan yada okula gelmeyen öğrencileri okula götüren ama haklarında herhangi bir cezai işlem uygulamayan bu okul polisleri gerçekten büyük bir görev yapıyorlar.

OKUL YAKINLARINDAKİ KAFE VE PARKLARDAN TOPLUYORLAR

Öğrencilerin okula gelmeyip gittiği yerler arasında genelde kafeler ve parklar var. Parası olan kafeye, olmayan ise parka gidiyor ki bu iki durumunda yanlış olduğunu söylemek gerekiyor. Öğrencilerin yeri okuldur ki artık okullar öyle sabahtan akşama kadar sürmüyor. Sabah 8-9 aralığında başlayan okullar 15-16 civarlarında bitiyor. Yani öğrenciler çok fazla gezmek ve muhabbet etmek istiyorlarsa hafta sonu yada okuldan sonra yapabilirler. Bu oldukça olgun bir davranış olacağı gibi derslerinde de geri kalmazlar. Okul timleri artık okulun etrafında hiçbir öğrenci bırakmıyor ve özellikle İstanbul’da bütün öğrencilerin içeride olmasını bekliyor.

ÖĞRENCİLERİN SÜREKLİ KAÇIP GİTTİĞİ YERLER DENETLENMELİDİR!

Öğrencilerin okuldan kaçıp gittikleri mekanlar sürekli olarak denetlenmelidir. Üstelik kötü alışkanların hepsi lisede başlar ki bu yüzden lise etrafında olan bütün tekeller bir bir ziyaret edilmelidir ki öğrenciler bu anlamda sadece derslerine konsantre olsunlar. Konu hakkında devletimiz güncellemeler yapıyor ve öğrencilerin güvenliği için bütün imkanlar seferber ediliyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Salonda gerginlik! Ak Parti milletvekili firma sahibine sinirlendi:
Salonda gerginlik! Ak Parti milletvekili firma sahibine sinirlendi:"...
Müge Anlı canlı yayında işaret ettiği isim, 2 kayıp kadının katili çıkıt!
Müge Anlı canlı yayında işaret ettiği isim, 2 kayıp kadının...