Kocasının cinsel organını kesmişti... "Melek yüzlü şeytan" ile buluştu

Amanda Knox ismi, Avrupa'da olduğu kadar ülkemizde de bir dönem gazetelerin yakından takip ettiği bir isim olarak öne çıkıyor. 2007 yılında işlenen bir cinayetin katil zanlısı olarak yargılanan kadın, 8 yıl süren davanın kamuoyu önündeki yüzü hâline gelmişti. Öyle ki, o dönemlerde Amanda Knox hakknıda son dakika haberlerinin ardı arkası kesilmemişti. Amanda, bu sefer de bir son dakika haberine konu oldu.

Kocasının cinsel organını kesmişti... "Melek yüzlü şeytan" ile buluştu

Amanda Knox ismi, Avrupa'da olduğu kadar ülkemizde de bir dönem gazetelerin yakından takip ettiği bir isim olarak öne çıkıyor. 2007 yılında işlenen bir cinayetin katil zanlısı olarak yargılanan kadın, 8 yıl süren davanın kamuoyu önündeki yüzü hâline gelmişti. Öyle ki, o dönemlerde Amanda Knox hakknıda son dakika haberlerinin ardı arkası kesilmemişti. Amanda, bu sefer de bir son dakika haberine konu oldu.

Kocasının cinsel organını kesmişti...
Editor: Emrah Enes BİLGİÇ
13 Kasım 2019 - 10:19

Amanda Knox, bir dönemin en çok konuşulan isimlerinden birisi olarak gazetelerin manşetlerini süslüyordu. Zira, Knox; 2007 yılında İtalya'da öldürülen İngiliz öğrenci Meredith Kercher'in katil zanlısı olarak yargılanmıştı. Knox, cinayette yargılanan tek sanık olmamasına karşın, 8 yıl süren davada kamuoyu önündeki yüz olarak bilinmişti. Öyle ki, kendisine "melek yüzlü şeytan" lakabı takılmıştı. ABD medyasında son dakika olarak duyurulan bir haber, Knox'un yine kendisi gibi değerlendirilen bir isimle olan buluşmasını içeriyor.

HER BİR DETAYI TÜYLER ÜRPERTİYOR
1993 yılında yaşanan bir vahşetin başrolünde olan Lorena Bobbitt ile buluşan Knox, o ana ilişkin fotoğrafları paylaşarak kamuoyunun merak ettiği birçok detaya açıklık getirdi. Lorena Bobbitt de, Amanda gibi her bir detayı tüyler ürperten bir olayın tam merkezinde yer almıştı. Bir dönem gündemden düşmeyen Amanda Knox'un adı, her gazetenin manşetini süslüyordu. Çünkü Knox, 2007 yılında İtalya'nın Perugia kentinde öldürülen İngiliz öğrenci Meredith Kercher'in katil zanlısı olarak yargılanmıştı.

Önce suçlu bulunan Amanada Knox, 4 yıl hapis yattıktan sonra ise beraat ederek tahliye olmuştu. Cinayetten önce iki defa suçlu bulunan ve ardından iki defa aklanan Knox, Kercher cinayetinde yargılanan tek sanık olmasa da, 8 yıl süren davanın kamuoyu önündeki yüzü haline olmuştu. Ev arkadaşı Meredith Kercher'i bir cinsel içerikli oyun sırasında öldürdüğü iddiasıyla uzun süre gündemde kalan Knox, medyada "melek yüzlü şeytan" olarak anılmıştı.

32 yaşındaki Knox, Washington'daki bir etkinlikte, Lorena Bobbitt ile bir araya geldi. 49 yaşındaki Bobbitt, 1993 yılında kocası John Wayne'in cinsel organını kesmişti. Bobbitt, kocasının kendisine tecavüz ettiğini iddia etmişti. 1989 yılında evlenen John ve Lorena Bobbitt çifti, 1993 yılında yaşanan bu olaylardan sonra uzun süre gündemden düşmemişti. Lorena, kocasından şiddet ve sadistçe davranışlar gördüğünü söyleyerek 1993 yılında, kocası yatakta uyurken cinsel organını kesmişti.

Amanada Knox ve Lorena Bobbitt, kentte düzenlenen gerçek suç festivali için buluştu. Knox, Lorena ile birlikte çekilmiş bir fotoğrafını Instagram hesabından paylaşarak, birlikte sahneye çıkıp hikayelerini anlatacakları için çok heyecanlı olduklarını ifade etti. Medyayı ve savcıları kendisine yönelik haksız ve yanlış ithamlarda bulunmakla pek çok kez suçlayan Amanda Knox hakkında belgeseller çekildi. Knox 2013'te anılarını bir kitap haline getirdi. Genç kadının bu kitap anlaşmasından 4 milyon dolar kazandığı iddia edilmişti.

22 yaşında öldürülen Meredith Kercher'in ev arkadaşı Amanda Knox ve o dönemki sevgilisi Raffaele Sollecito cinayetten birkaç gün sonra tutuklanmış, karmaşık bir yargılama sürecinde ilk olarak 2009'da sırasıyla 26 yıl ve 25 yıl hapse mahkum edilmişlerdi. Knox ve Sollecito, toplamda 4 yıl hapiste kaldıktan sonra 2011'de temyiz sürecinde beraat etmişlerdi. 2011'deki beraat kararının ardından ABD'ye dönen Knox, savcıların itirazı üzerine bir kez daha gıyaben yargılanmış ve bu kez 2014'te 28,5 yıl hapis cezası almıştı. İtalyan yargı sistemindeki nihai karar mercii olan Yargıtay ise 2015'te Knox ve Sollecito'nun beraatine karar vermişti.

Knox, Kongolu Diya Patrick Lumumba'ya iftira atarak yanlış suçlamada bulunduğu gerekçesiyle 3 yıl hapse mahkum edilmiş ancak hapiste kaldığı 4 yıl göz önünde bulundurularak serbest bırakılmıştı. İngiliz değişim öğrencisi Meredith Kercher cinayetinden tek nihai mahkumiyeti alan Fildişi Sahili asıllı Rudy Guede ise halen 16 yıllık cezasını dolduruyor. Savcılar ise cinayetin tek bir kişi tarafından işlenmiş olamayacağını savunuyordu. Kercher cinayeti davasında soruşturma aşamasında delil toplanırken ve sanıkların sorgulanması sırasında yapılan usulsüzlükler, İtalyan yargı sisteminin de eleştirilmesine yol açmıştı.
Kercher ailesi de dava süreci sonuçlansa da hala yanıtlanmamış sorular olmasından şikayetçi.

Kaynak: Milliyet

YORUMLAR

  • 0 Yorum