Kızılkan'dan 'anız' uyarısı

Son dakika 'HABERDE İNSAN' kategorisinde yer alan habere göre; Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Mustafa Kızılkan, anız yangınıyla ilgili olarak vatandaşlara bilgi vererek, "Tutuşabilecek malzemeleri ateşten uzak tutun" dedi.

Kızılkan'dan 'anız' uyarısı
11 Haziran 2021 - 12:49 - Güncelleme: 11 Haziran 2021 - 12:49
Kızılkan, yaz aylarının gelmesiyle beraber vatandaşların bağlara gittiğini hatırlatarak, yaz aylarında sıklıkla görülen anız yangınlarıyla ilgili vatandaşlara bilgiler verildi. Ateş yakarken rüzgar yönünün hesaplanması gerektiğini kaydeden Kızılkan, “Kayserimizde pandemi ile birlikte gelenek haline gelen bağ kültürü ve buna bağlı olarak da istenmeyen otların temizlenmesi ve yok edilmesi için küçük çapta olan yakma olayları rüzgar yönünün hesaplanmaması veya bakımsız bağlara sirayet etmesiyle birlikte arazi yangınları ile muhatap oluyoruz. Biz bu anlamda pandemi döneminde çevreyi korumak, yeşile sahip çıkmak için vatandaşlarımızın duyarlı olacağını ve yakma işlemi yapacakken, etraftaki diğer tutuşabilecek malzemeleri uzak tutmalarını istiyoruz. En önemli olaylarımızdan bir tanesi de ortak çağrı merkezine geçtik. Polisimiz, sağlık ekiplerimiz, itfaiyemiz ve AFAD’ımız 112 numaralı hattan 7 gün 24 saat halkımızın hizmetindedir. Yeter ki vatandaşlarımız adreslerini açık ve net versinler” şeklinde konuştu.
Kızılkan, “Kayseri itfaiyesi 16 noktada 53 araç, 260 personeli ile halkımıza hizmet vermektedir. Kayseri halkından istediğimiz kısıtlamaların sonlanacağı 1 Hazirandan itibaren mangal yakarken ve o alanı terk ederken, yaktıkları ateşi söndürmeleridir. Alanlarda herhangi bir kor bırakmamalarını, arazi içinde duyarlılıklarını ve rüzgarı hesap ederek, etraflarında herhangi bir yanmaya müsait malzeme bırakmadan kontrollü bir şekilde yakmayı esas almalarını rica ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Haber Kaynağı : İhlas Haber Ajansı (İHA)


"Kızılkan’dan ‘anız’ uyarısı" başlıklı son dakika haberi İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından "11.06.2021" tarihinde "HABERDE İNSAN" haberlerine otomatik olarak eklenmiştir. Bu haberin içeriğinde "Haber16.com" editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans tarafından geldiği şekliyle yayınlanmıştır. "HABERDE İNSAN" haberleri kategorisinde yer alan "Kızılkan’dan ‘anız’ uyarısı" başlıklı haberlere ait yazı, fotoğraf ve video içeriklerinin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardadır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum