Kılıçdaroğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Berat Albayrak sorusu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Berat Albayrak'la ilgili açıklamalarını eleştiren CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Başarılıysa niye görevden aldın?" sorusunu yöneltti.

Kılıçdaroğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Berat Albayrak sorusu
23 Şubat 2021 - 14:46
Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün katıldığı parti kongresinde, Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden affını isteyen damadı Berat Albayrak'la ilgili açıklamalarda bulunmuş; eleştirilerin hedefindeki Albayrak'ı "CHP eski bakanımız Albayrak'ı ve şahsımı hedef alıyor. Bu iş özellikle ailemize saldırı boyutuna varınca ağızlarının payının vermek bize vacip oldu. Şahsım ve ailemi hedef alan bir kampanya yürütüyorlar. Berat Bey'in ifa ettiği görevlerdeki en büyük talihsizliği 'damat' sıfatının, birikimi, gayreti ve başarısının önüne geçirilmiş olmasıdır. Türkiye'nin son dönemde enerji alanında attığı adımların temelinde Berat Bey'in bakanlığı döneminde yaptığı stratejiler yer alıyor. Bunu başardığı için çıldırıyorlar." ifadeleri ile savunmuştu.
 
"BAŞARILIYSA NİYE ALDIN GÖREVDEN?"
Bugün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın Albayrak ile ilgili açıklamalarına tepki göstererek, "Damadını ekonomiden sorumlu bakan yaptı. Türkiye Varlık Fonu'nun da başkan yardımcısı yaptı. Hazine'yi teslim etti, Merkez Bankası'nı teslim etti. Merkez Bankası'nın kasasındaki 128 milyar dolar buharlaştı. Nereye gitti 128 milyar dolar. Bu soru soruluyor, damat yok ortada. Sorulunca kuduruyor Erdoğan. Başarısını kıskanıyorlar diyor. Başarılıysa niye aldın görevden?" dedi.
Ayrıntılar geliyor...

YORUMLAR

  • 0 Yorum