KAPEM'de hayvanseverler için "Yerel Hayvan Koruma Görevlisi Eğitimi" verilecek

Son dakika 'EĞİTİM' kategorisinde yer alan habere göre; Nevşehir Belediyesi tarafından "2021 Yerel Hayvan Koruma Görevlisi Eğitimi" düzenlenecek.

KAPEM'de hayvanseverler için "Yerel Hayvan Koruma Görevlisi Eğitimi" verilecek
11 Haziran 2021 - 12:05 - Güncelleme: 11 Haziran 2021 - 12:05
5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ve Hayvanların Korunmasına Dair Uygulama Yönetmeliği hükümleri ve İl Hayvan Koruma Kurulu kararları doğrultusunda Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü Kapadokya Eğitim Merkezi (KAPEM), Nevşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Nevşehir Şube Müdürlüğü işbirliğinde “2021 Yerel Hayvan Koruma Görevlisi Eğitimi” düzenlenecek.
14 Haziran Pazartesi günü Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek eğitim programına daha önce Doğa Koruma ve Milli Parklar Nevşehir Şube Müdürlüğü’ne başvuruda bulunan kişiler katılabilecek.
Nevşehir Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Tekin Keçeci tarafından programda katılımcılara Hayvan Bakımı ve Beslenmesi, Hasta Hayvanın Tanınması, Kedi ve Köpeklerde Paraziter Enfeksiyonlar, Zoonoz Hastalıklar (İnsan ve hayvanların birbirlerine bulaştırabildikleri hastalıklar) ve Hayvan Davranışları konularının yanı sıra Ev Hayvanlarının Korunmasına Dair Avrupa Sözleşmesi, 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ve Hayvanların Korunmasına Dair Uygulama Yönetmeliği konularında bilgiler verilecek.
Eğitimin sonunda katılımcılar “Hayvan Koruma Görevlisi Kartı” sahibi olacak.

Haber Kaynağı : İhlas Haber Ajansı (İHA)


"KAPEM’de hayvanseverler için “Yerel Hayvan Koruma Görevlisi Eğitimi” verilecek" başlıklı son dakika haberi İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından "11.06.2021" tarihinde "EĞİTİM" haberlerine otomatik olarak eklenmiştir. Bu haberin içeriğinde "Haber16.com" editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans tarafından geldiği şekliyle yayınlanmıştır. "EĞİTİM" haberleri kategorisinde yer alan "KAPEM’de hayvanseverler için “Yerel Hayvan Koruma Görevlisi Eğitimi” verilecek" başlıklı haberlere ait yazı, fotoğraf ve video içeriklerinin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardadır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum