"İçince daha güzel sürüyorum" dedi, kaza yaptı ve sevgilisi dahil üç kişi öldü

ABD'de otomobil sürerken bir yandan da alkol alan Camilo Morejon "İçerken daha iyi sürüyorum" diyerek Facebook'tan paylaştığı videodan 10 dakika sonra kaza yaptı. Kazada Morejon'un kız arkadaşı ve araçtaki diğer iki kişi yaşamını yitirdi.

"İçince daha güzel sürüyorum" dedi, kaza yaptı ve sevgilisi dahil üç kişi öldü
20 Kasım 2020 - 13:11

Teksas eyaletinin Houston şehrinde 26 Ekim'de yaşanan olayda, Camilo Morejon Facebook'ta, araba sürerken bir yandan bira içtiği bir video paylaştı. "İçince daha iyi sürüyorum" dediği videoyu paylaştıktan yaklaşık 10 dakika sonra 47 yaşındaki sürücü, karşı şeritten gelen siyah bir pikaba çarptı.

3 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ
Gümüş renkli Honda marka aracın sürücüsü Morejon ağır yaralanırken, kız arkadaşı Leosveyka Gonzalez dahil araçtaki diğer iki kişi olan Pedro Martinez ve Massel Rodriguez de yaşamını yitirdi. Siyah pikabın şoförü Ricardo Rodriguez-Tamayo da ağır yaralandı.

DİĞER YOLCULAR DA ALKOLLÜYDÜ
Videoda yalnızca Morejon değil arabadaki diğer kişilerin de içki içtiği görüldü. Harris Belediyesi Bölge Başsavcısı Sean Teare, Morejon'un 3 kez 'içkili araç kullanıp adam öldürme' 1 kez de 'içkili saldırıdan' suçlandığını söyledi.

80 YIL HAPİS YATABİLİR
Soruşturmada, civardaki barların araştırılacağı ve Morejon'a belirlenen saatler dışında içki satarak kazanın oluşmasında rol oynayan iş yerlerinin tespit edileceği belirtildi. Başsavcı, "Civarda şüpheli 3 ya da 4 bar bulunduğunu tespit ettik. Bu işletmelere gidip hangisinin Morejon'a içki sattığını bulacağız" dedi.Morejon suçlu bulunursa 80 yıla kadar hapis yatabilir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum