Gençlerin eğitiminde dizi ve filmler büyük rol oynuyor

Türkiye'de artık dizi ve film üretmede profesyonel bir hale geldi. Gençlerin oldukça fazla rağbet ettiği diziler artık eğitim içerikli olmaya başladı ki bazı dizilerin kamu kurum kuruluşlarının desteklediğini söylemek yanlış bir hareket olmayacaktır.

31 Ekim 2017 - 22:14 - Güncelleme: 01 Kasım 2017 - 01:39

Türkiye’de dizi ve film sektörü çok gelişti. Oldukça fazla yapımcının yetiştiği ülkemizde artık hem profesyonel hem de dünyaca ünlü hale gelmiş oyuncular var. Oyuncularımızın neredeyse hepsi Türkiye’de taşıyor ve her defasında Türkiye’yi çok sevdiklerini söylüyorlar. Gençlerin eğitiminde ise artık yeni diziler oldukça büyük bir rol oynuyor. Askere gitmek istemeyen birçok gencimizin olduğu ülkemizde askeri dizilerle bu duygu aşılanıyor. Yeni nesil maalesef atalet konusunda oldukça başarılıdır ve bu başarıyı sürdürmekte de işlerini çok iyi yapıyorlar.

DİZİLER VE FİLMLER YENİ NESLE MOTİVASYON SAĞLIYOR

Türkiye’nin dizi sektöründe bu kadar başarılı olmasının elbette artıları oluyor. Şuan özellikle askeri diziler birçok gence eğitim veriyor çünkü bu dizi ve film projeleri ASELSAN destekli olduğu için devlet tarafından da desteklenen projeler arasında yer alıyor. Üstelik bu dizilerde yerli malı askeri ürünler kullanılıyor ve bu anlamda bizim de yerli malına oldukça fazla önem vermemiz gerekiyor diye düşünüyoruz. Türk firmalarının kazanması onların bu işi bırakmamaları ve üretmeye devam etmeleri konusunda oldukça gazlayacaktır.

EĞİTİM SADECE KİTAP VE KALEMLE OLMUYOR!

Bir şeyi öğretmek için kitap, kalem ve tahta yeteri olmuyor. Bugün başarışı yüksek olan üniversitelerin başarılı olmalarının sebepleri sanat ve kültürü kullanmalarından dolayıdır. Türkiye’nin en iyi üniversitesi Boğaziçi Üniversitesi aynı zamanda bünyesinde en fazla sanatçı bulunduran bir üniversitedir. Bugün ülkemizde birçok başarılı müzisyen Boğaziçi Üniversitesi’nde herhangi bir bölümden mezun olmuştur. Bu yüzden eğitimde artık dizilerin ve filmlerinde kullanılması gerektiğini düşünüyoruz.  

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Salonda gerginlik! Ak Parti milletvekili firma sahibine sinirlendi:
Salonda gerginlik! Ak Parti milletvekili firma sahibine sinirlendi:"...
Müge Anlı canlı yayında işaret ettiği isim, 2 kayıp kadının katili çıkıt!
Müge Anlı canlı yayında işaret ettiği isim, 2 kayıp kadının...