Reklam
Reklam

Dündar, Suriyeli çocukların yüzünü güldürdü

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Suriyeli 274 çocuğa kıyafet, kırtasiye malzemesi ve ayakkabı dağıttı.Osmangazi Belediyesi, Suriye'de yaşanan dramdan kaçarak Bursa'ya...

Dündar, Suriyeli çocukların yüzünü güldürdü
Editör: Enes Bilgiç
16 Şubat 2017 - 15:45 - Güncelleme: 16 Şubat 2017 - 19:05

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Suriyeli 274 çocuğa kıyafet, kırtasiye malzemesi ve ayakkabı dağıttı.
Osmangazi Belediyesi, Suriye'de yaşanan dramdan kaçarak Bursa'ya yerleşen mültecilere yardımlarını sürdürüyor. Demirtaş Mahallesi'nde yaşayan Suriyeli vatandaşlar ile bir araya gelen Başkan Dündar, 274 çocuğa kıyafet, kırtasiye malzemesi ve ayakkabı yardımında bulundu. Başkan Dündar'ın elinden hediyelerini alan Suriyeli çocuklar büyük mutluluk yaşadı.
Mustafa Dündar, "Suriyeli vatandaşlarımız canlarını kurtarmak adına Türkiye'ye sığındı. Avrupa, savaştan kaçan mazlum Suriyelileri istemedi. Müslüman Müslüman'ın dostu olduğu için biz kapılarımızı açtık. Türkiye, Orta Doğu'da akan kanı durdurmak için mücadele veriyor. Suriye'de savaşın bitmesini ve o toprakların yeniden yaşanabilir bir yer olmasını hep birlikte sağlayacağız. Ben savaş öncesi Halep'e gittim. Şimdiki fotoğraflarına bakınca savaşın ne acılar getirdiğini görüyorum. İnşallah ülkelerindeki savaş bir an önce son bulur ve Suriyeli kardeşlerimiz evlerine tekrar kavuşurlar" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum