Çin'den gelen koronavirüs aşısında Faz-3 çalışmaları vatandaşların katılımına açıldı

Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, 15 Eylül'de Türkiye'de Faz 3 çalışmalarına başlanan Çin menşeli koronavirüs aşısının, sağlık çalışanlarından sonra gönüllü vatandaşlar üzerinde de uygulanmaya başlayacak. Yapılan açıklamada, 18-59 yaş arası, daha önce koronavirüse yakalanmamış vatandaşların başvuru yapabileceği belirtildi.

Çin'den gelen koronavirüs aşısında Faz-3 çalışmaları vatandaşların katılımına açıldı
20 Kasım 2020 - 10:54

Koronavirüs kapsamında geliştirilen aşıların denemeleri devam ederken, Türkiye şu an12 şehirde 25 merkezde aşı uygulaması yapılıyor. İlk etapta yüksek riskli sağlık çalışanları üzerinde uygulamalarına başlanan aşı, bugüne kadar 726 gönüllü sağlık çalışanı üzerinde uygulandı ve bin 237 doz aşı uygulaması yapıldı. Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanları grubundaki uygulamaların güvenlilik verileri olumlu olarak değerlendirildiği için uygulamalar normal riskli vatandaşlara da açıldığını duyurdu.
 
Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
"15 Eylül'de ülkemizde Faz 3 çalışmalarına başlanan Çin menşeli Covid-19 aşısı, sağlık çalışanlarından sonra gönüllü vatandaşlar üzerinde de uygulanmaya başlıyor. 18-59 yaş arası, daha önce Covid-19 geçirmemiş vatandaşlar, https://covid19asi.calismasi.info adresinden veya 0850 811 18 80 telefon numarasını arayarak gönüllü olabilecek.

Covid-19 aşısının uygulamaları Türkiye'de 12 şehirde 25 merkezde devam ediyor. İlk etapta yüksek riskli sağlık çalışanları üzerinde uygulamalarına başlanan aşı, bugüne kadar 726 gönüllü sağlık çalışanı üzerinde uygulandı ve 1237 doz aşı uygulaması yapıldı. Sağlık çalışanları grubundaki uygulamaların güvenlilik verileri olumlu olarak değerlendirildiği için uygulamalar normal riskli vatandaşlara da açıldı"

YORUMLAR

  • 0 Yorum