Can dostlar için gezici klinik

Son dakika 'ÇEVRE' kategorisinde yer alan habere göre; Altındağ Belediyesi, sokak hayvanları için anlamlı bir işbirliğine imza attı. Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi ile imzalanan protokol ile can dostların hem kısırlaştırması hem de sağlık kontrolleri gezici klinik sayesinde yapılacak.

Can dostlar için gezici klinik
11 Haziran 2021 - 10:19 - Güncelleme: 11 Haziran 2021 - 10:19
Altındağ Belediyesi, sokak hayvanlarını yakından ilgilendiren önemli bir karar aldı. Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi ile imzalanan protokole göre Ankara Üniversitesi’nin gezici kliniği can dostların sağlık kontrollerini yerine getirecek, ihtiyaç olanlara ise kısırlaştırma yapılacak.
Ankara Üniversitesi ile imzalanan protokolün hem can dostlar hem de anlaşmaya imza atan taraflar için çok memnuniyet verici olduğunu söyleyen Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı, “Altındağ Belediyesi olarak sokak hayvanlarına olan yaklaşımımız artık herkes tarafından biliniyor. Daima sevgi dolu ve hep koruyucu olduk. Altındağ’daki can dostlarımızın beslenmesi ve sağlıkları ile hep yakından ilgilendik. Bu konuda artık çok değerli veteriner hekimler yetiştiren fakültemizle işbirliği yapacağız. Fakültenin gezici veteriner kliniği Altındağ’daki can dostlarımız ile yakından ilgilenecek. Bizlere emanet olan canlara, el ele vererek daha güzel ve daha güçlü sahip çıkacağız inşallah” dedi.
Başkan Balcı, “Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanımız Sayın Prof. Dr. Ender Yarsan ve değerli ekibine katkılarından ve desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Gezici klinik vasıtasıyla Altındağ’daki can dostlarımızın sağlığı ile ilgilenecek olan tüm kıymetli hekimlerimize de kolaylıklar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Haber Kaynağı : İhlas Haber Ajansı (İHA)


"Can dostlar için gezici klinik" başlıklı son dakika haberi İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından "11.06.2021" tarihinde "ÇEVRE" haberlerine otomatik olarak eklenmiştir. Bu haberin içeriğinde "Haber16.com" editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans tarafından geldiği şekliyle yayınlanmıştır. "ÇEVRE" haberleri kategorisinde yer alan "Can dostlar için gezici klinik" başlıklı haberlere ait yazı, fotoğraf ve video içeriklerinin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardadır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum