Burhan Kuzu adının karıştığı Zindaşti soruşturmasına ilişkin açıklamada bulundu: "Yargıyı rahat bırakın"

Zindaşti ve adamlarının tahliye edilmesine ilişkin soruşturmada ismi geçen ve hakkında inceleme başlatılan Burhan Kuzu, konuyla ilgili, "Fatih Portakal, amacın habercilik değil yargıyı etkilemek. Haberin güncelliği ortadan kalktı. Bundan sonrası yargının konusu. Yargıyı rahat bırakın" yorumunda bulundu.

Burhan Kuzu adının karıştığı Zindaşti soruşturmasına ilişkin açıklamada bulundu: "Yargıyı rahat bırakın"
Editör: Enes Bilgiç
15 Şubat 2020 - 00:35

"Suç örgütü liderliği ve cinayete azmettirme" suçlarından tutuklanan İranlı Naci Şerifi Zindaşti ve adamlarının tahliye edilmesine ilişkin soruşturmada ismi geçen Prof. Dr. Burhan Kuzu hakkındaki iddialar, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından incelemeye alındı.

ÖZEL SORUŞTURMA BÜROSUNDAN SAVCI GÖREVLENDİRİLDİ

İncelemenin, Hakimler ve Savcılar Kurulunun (HSK), "Burhan Kuzu'nun yargı mensuplarına baskı yaptığı" iddialarına ilişkin bir evrakı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na göndermesi üzerine başlatıldığı belirtilirken, dosya için özel soruşturma bürosundan bir savcının görevlendirildiği öğrenildi.

"YARGIYI RAHAT BIRAKIN"

Hakkında inceleme başlatılmasının ardından açıklamada bulunan Kuzu, "Fatih Portakal, amacın habercilik değil yargıyı etkilemek. Haberin güncelliği ortadan kalktı. Isıtıp ısıtıp her gün aynı meseleyi gündeme getirerek tahrik etmek doğru değil. Konuyla ilgili soruşturma başlatıldı, bundan sonrası yargının konusu. Yargıyı rahat bırakın" diye yazdı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum