Reklam
Reklam

Bakan Akar duyurdu, "Yeni bilgiler açıklayacağız"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın DEAŞ lideri Bağdadi'nin eşinin öldürüldüğünü tüm dünyaya duyurmasının ardından Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Çok yakında yeni bilgiler açıklayacağız." dedi.

Bakan Akar duyurdu, "Yeni bilgiler açıklayacağız"
07 Kasım 2019 - 09:23

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bağdadi'yle ilgili kimsenin bilmediği bilgiyi tüm dünyaya duyurmuştu. Erdoğan, "Amerika, Bağdadi kendini imha etti. Bununla ilgili iletişim kampanyasını başlattılar. İlk defa bugün burada açıklıyorum. Biz de hanımını yakaladık, yaygara yapmadık." demişti. Konuyla ilgili bir açıklama da Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'dan geldi. Akar, "Çok yakında yeni bilgiler açıklayacağız." dedi.

"ÇOK YAKINDA AÇIKLAYACAĞIZ"
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ABD'de yayın yapan CNN International televizyonunda Becky Anderson'ın programına katıldı. Programın paylaşılan bir bölümünde DEAŞ lideri Ebubekir Bağdadi'nin eşinin gözaltına alınmasıyla ilgili konuşan Hulusi Akar, "Operasyonu Türk Silahlı Kuvvetleri yönetiyor. Bakanlıklarımız ve kurumlarımız çalışmalarını sürdürüyor. Çok yakında yeni bilgiler açıklayacağız. Yakalanan kişi Bağdadi'nin eşi" dedi.

"AVRUPA VATANDAŞLI OLAN DEAŞ'LILARI ÜLKELERİNİ YOLLAYACAĞIZ"
Suriye'ye başka ülkelerden giden DEAŞ üyelerinin ülkelerine iadeleri için çalışmalar yapıldığını dile getiren Akar, "DEAŞ'la mücadele kapsamında Suriye'nin kuzeydoğusunda tüm kapasitemizle savaşacağız. Suriye'de DEAŞ'ın Avrupa vatandaşı olan üyeleri var, ülkelerine iadeleri için çalışmalar yapılıyor" diye konuştu.
Akar'ın katıldığı programın bugün yayınlanması bekleniyordu. Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklama göre programın yayınlanması yarına ertelendi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum