Alper Potuk için 14.5 milyon euro...

2013 yılında transferi için Galatasaray ve Fenerbahçe'nin kapıştığı Alper Potuk, eleştirilerde kurtulamadı. Potuk, A takımda 5 yıl formasını giydiği Eskişehirspor ve Fenerbahçe'de toplam 340 maça çıktı. Alper Potuk, bu sezon başında ücretinde yüzde 40 indirim yaptı ama, devre arasında TFF'ye bildirilen ikinci devrenin takım kadrosuna yazılmadı. Kazandığı toplam ücret de tartışma konusu oldu.

Alper Potuk için 14.5 milyon euro...
13 Temmuz 2020 - 13:15

2013 yılında Eskişehirspor'dan Fenerbahçe'ye transferi ses getiren ve o dönem milli takımda da yıldızı parlayan Alper Potuk, İstanbul'da tartışılmaktan hiç kurtulamadı. Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) yabancı sayısını gelecek sezondan başlayarak kademeli olarak 3 sezon içinde 6'ya düşeceğini açıkladı.

Yabancı oyuncuya kısıtlama getirilmesini eleştirenler iki futbolcuyu örnek verip, kararı eleştiriyor. Bu iki oyuncu da Eskişehirspor çıkışlı. Birisi Tarık Çamdal diğeri de Alper Potuk... Yüksek bonservis bedelleri nedeniyle "Yabancıya kısıtlama getirirseniz Alper ve Tarık gibi oyunculara milyon Euro'lar vermek zorunda kalırsınız" söylemleri eksik olmadı. Alper Potuk, sosyal medyada yapılan lince isyan etti.

Yabancı sınırlaması kararıyla birlikte "Alper Potuk bir 10 sene daha yatarak oynar" yorumları 29 yaşındaki futbolcuyu isyan ettirdi. Potuk da kendi sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak, şu cevabı verdi:
"10 yıldır 300 maçın üzerinde oynamış bir oyuncu olarak yabancı sınırlaması üzerinden şahsım adına yapılan yorumları, algıları kabul etmiyorum. Futbol kariyerim boyunca yaklaşık 10 hocayla çalışıp, birçok yıldız oyuncunun arasında, 25-30 maç ortalamasıyla sahadaydım. Ben sustukça yapılan yorumlarla terbiyesizliklerin ulaştığı nokta haddini aştı. Yattığım yerden para kazanmak amacında olsaydım; ne sezon başı tarihte görülmemiş indirim yapar ne de devre arasında 2.5 yıllık garanti ücretimden vazgeçerek ayrılmak istediğimi yönetim kuruluna iletirdim. Evet haklılar; Türk futboluna hangi kural gelir ya da giderse 10 yıl daha oynamaya devam edeceğim. Özetle, şu şartlarda bazı futbol yorumcularının adımı geçirerek tartıştığı yabancı oyuncu sınırlaması benim ilgilendiğim bir konu değildir!”

YORUMLAR

  • 0 Yorum