Reklam
Reklam

ABD ile Patriot görüşmeleri devam ederken S400 iptal olur mu? sorusuna Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan net cevap!

Rusya ile gerilen ilişkilerin ardından "S-400 projesi iptal olur mu?" sorusu merak konusu olmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, tartışmalara noktayı koyarak, "S-400 artık bizim malımız. Tamamı elimizde" dedi.

ABD ile Patriot görüşmeleri devam ederken S400 iptal olur mu? sorusuna Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan net cevap!
Editör: Enes Bilgiç
06 Mart 2020 - 15:10

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Moskova'da Putin ile yaptığı görüşme sonrası, uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. "Rusya ile yaşanan sorun S-400 projelerini etkiler mi?" sorusuna yanıt veren Erdoğan, "S-400 artık bizim malımız" dedi.

"TAMAMI ELİMİZDE"

Erdoğan, bir gazetecinin "Rusya geçmişte hassas konularda verdiği sözleri yerine getirmemiş, taahhütlerini tutmamıştı. Buna benzer bir durum Libya'dan Suriye'ye kadar olan coğrafyada yine Türkiye'nin güvenliğini tehlikeye düşürecek mi? Rusya, böyle politikalar sürdürürse S-400 gibi kritik hayati projeler bundan etkilenir mi?" sorusuna şu yanıtı verdi:

"NİSAN'DAN İTİBAREN FAAL HALE GELECEK"

"S-400 şu anda artık bizim malımız. Bir taraftan S-400 ile ilgili eğitim çalışmaları vesaire bunlar devam ediyor. S-400'ü büyük oranda teslim almış vaziyetteyiz. Tamamı elimizde. Şu anda tamamı geldi. Nisan'dan itibaren de artık faal hale gelecek. Ama yine söyleyeyim, dün de söyledim yetkililerine; Amerikalılara 'Eğer bize Patriot verirseniz biz sizden de Patriot alırız' dedik."

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • sezen
    6 ay önce
    Hani ya ne oldu nisan geceli yil oldunhala neden kurulup aktif edilmiyor halk bekliyor 4 gözle hani ne oldu