5 parasız Amerikan sosyetesi oldu... 'Her şey için çok pişmanım'

Kendisini zengin bir mirasçı olarak tanıtarak sosyeteye dahil olmaya çalışan Rus asıllı Anna Sorokin'in cezası belli oldu.

5 parasız Amerikan sosyetesi oldu... 'Her şey için çok pişmanım'

Kendisini zengin bir mirasçı olarak tanıtarak sosyeteye dahil olmaya çalışan Rus asıllı Anna Sorokin'in cezası belli oldu.

5 parasız Amerikan sosyetesi oldu... 'Her şey için çok pişmanım'
10 Mayıs 2019 - 09:56

Anna Sorokin kendisini zengin bir mirasçı olarak tanıtarak New York sosyetesine dahil olmaya çalıştı. 28 yaşındaki Anna Sorokin tamamı yalanlarına inanan dostlarının, bankaların ve bazı işyerlerinin ödediği paralarla satın aldığı özel tasarım kıyafetleri giymiş, 5 yıldızlı otellerde kalmış ve özel uçaklarda seyahat etmişti. Sorokin birçok bankadan da on binlerce dolar kredi çekmişti.

New York'un zirvesindeki hayatı kısa sürdü. Şimdi cezaevinde. Ancak her şey çok göz alıcı bir biçimde ortaya çıktı. 9 Mayıs'ta mahkemeye çıkan Sorokin'in cezası belli oldu. Mahkemede, yaptığı hatalardan dolayı pişmanlık duyduğunu söyleyne Sorokin, yaptığı 200 bin dolarlık dolandırıcılık miktarını geri ödemeye ve 24 bin dolar para cezasına çarptırıldı. 15 yıla kadar hapis cezası alması beklenen Sorokin 4 yıldan 12 yıla kadar hapse mahkum edildi.

Rus bir kamyon şoförünün kızı olan Sorokin, 16 yaşında Almanya'ya gitti. 3 yıl önce ABD'ye gittiğinde kendisini yeni bir kimlikle tanıttı. 2016 yılının Kasım ayından 2017 yılının Ağustos ayına kadar "Milyoner bir mirasçı" olduğunu iddia ederek, Manhattan sosyetesinin en zengin insanlardan bazılarıyla dost oldu. Banka hesabında 1 dolar yokken, New York'un merkezinde bir gece kulübü ve sanat galerisi inşa etmek için 22 milyon dolar borç almaya çalıştı.

Sorokin özel bir jet kiraladı, sosyetenin en gözde partilerine katıldı, çantasını taşıyanlara ve Uber sürücüsüne 100 dolarlık bahşişler verdi. Kredi kartları arka arkaya reddedilmeye başladığında, yaşadığı lüks otellerden atılınca başkaları borçlarını ödemek zorunda kaldı. Bir ay süren duruşmanın ardından Sorokin dolandırıcılık dahil bir dizi suçtan suçlu bulundu. Yaptığı dolandırıcılığın miktarı ise 200 bin dolar.

Bölge Savcısı Cyrus Vance "Duruşmada da kanıtlandığı gibi Anna Sorokin uzun süren maskeli balosu sırasında beyaz yakalı suçlar işledi" dedi. Anna Sorokin'in hayatını anlatan dizi Netflix'te yayımlanacak. Telif haklarını satın alan Grey's Anatomy dizisinin yapımcısı Shonda Rhimes'in halen senaryoyu yazdığı bildiriliyor. Anna Sorokin karakteri için adı geçenler arasında Jennifer Lawrence ve Margot Robbie'nin de olduğu belirtiliyor.


YORUMLAR

  • 0 Yorum