Uluslar liginde Türkiye beklediğimiz gibi B liginde yer aldı

2018 yılında ilk kez yapılacak olan ve milletimiz tarafından merakla beklenen Uluslar Liginde gruplar az önce açıklandı. Türkiye, Finlandiya beraberliğiyle B Liginin son takımı olarak kalınca herkes rahat bir nefes aldı.

11 Ekim 2017 - 13:26 - Güncelleme: 30 Ekim 2017 - 22:49

UEFA az önce maçların 2018 yılının Eylül, Ekim ve Kasım aylarında oynanacağı Uluslar Liginde hangi ülkenin hangi ligde yer alacağını bütün dünyanın gözü önünde duyurdu. Türkiye, son maçta Finlandiya deplasmanında aldığı beraberlik sayesinde B Liginin son takımı olarak kaldı. NTV Spor'da yer alan habere göre 11 Ekim 2017 itibarıyla hesaplanan UEFA Ulusal Takımlar Sıralamasına göre kategoriler şöyle:

A LİGİ İÇİN HEYECAN BAŞLADI

Almanya, Portekiz, Belçika, İspanya, Fransa, İngiltere, İsviçre, İtalya, Polonya, İzlanda, Hırvatistan, Hollanda üçerli dört grupta mücadele edecek. Her grubun birincisinin oluşturacağı dört takım Haziran 2019'da Uluslar Ligi Şampiyonu olmak için (iki yarı final, üçüncülük ve final) mücadele edecek. Mini turnuvanın ev sahibi finalist ülkeler arasından Aralık 2018'de belirlenecek. Gruplarında son dört sırayı alanlar 2020 için B Ligine düşecek. EURO-2020 elemelerinden vize alamayan en iyi dört takım Mart 2020'de play-off oynayacak; buradan bir takım EURO-2020'ye gidecek.

B VE C LİGİNİ VATANDAŞ MERAK EDİYORDU

Avusturya, Galler, Rusya, Slovakya, İsveç, Ukrayna, İrlanda Cumhuriyeti, Bosna Hersek, Kuzey İrlanda, Danimarka, Çekya ve Türkiye üçerli dört grupta mücadele edecek. 2020'deki bir sonraki turnuva için her grubun birincisi A Ligine yükselecek, sonuncular C Ligi'ne düşecek. EURO-2020 elemelerinden vize alamayan en iyi dört takım Mart 2020'de play-off oynayacak; buradan bir takım EURO-2020'ye gidecek.

ŞAŞIRTAN İSTATİSTİKLERİ UEFA AZ ÖNCE AÇIKLADI

Macaristan, Romanya, İskoçya, Slovenya, Yunanistan, Sırbistan, Arnavutluk, Norveç, Karadağ, İsrail, Bulgaristan, Finlandiya, Güney Kıbrıs, Estonya ve Litvanya biri üçlü, üçü dörtlü olmak üzere dört grupta mücadele edecek. 2020'deki bir sonraki turnuva için her grubun birincisi B Ligi'ne yükselecek, sonuncular D Ligine düşecek. EURO-2020 elemelerinden vize alamayan en iyi dört takım Mart 2020'de play-off oynayacak; buradan bir takım EURO-2020'ye gidecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Alman başkonsolos Büyükşehir’de - Bursa Haberleri
Alman başkonsolos Büyükşehir’de - Bursa Haberleri
Engelli kadına tecavüz ettiği iddia edilen 9 kişi adliyede - Bursa Haberleri
Engelli kadına tecavüz ettiği iddia edilen 9 kişi adliyede -...