Siyasetçiye Kefil Olunur mu? Ak Parti Yıldırım Belediye Başkan...
Zekeriya TAŞTAN

Zekeriya TAŞTAN

Siyasetçiye Kefil Olunur mu? Ak Parti Yıldırım Belediye Başkan Adayı Oktay Yılmaz'a Oldular

27 Mart 2019 - 01:11 - Güncelleme: 27 Mart 2019 - 03:21

Şüphesiz 31 Mart yerel seçimleri bugüne kadar hiç görülmemiş bir seçim havasında gidiyor ve ittifak yapısıyla bir ilke imza atıyor.
 
Bu seçim bir çok aday için kıyasıya bir yarış içerisinde geçiyor. Adayları bireysel değerlendirdiğimiz de yerli yersiz bir çok konuya da muhatap olmak zorunda kalıyorlar. Bazı isimler ise, seçim bölgesinde bir hayli seviliyor ve sempati duyuluyor…
 
Bu isimlerden birisi Ak Parti Yıldırım Belediye Başkan Adayı ‘Oktay Yılmaz’.
 
Açıkça ifade etmem gerekirse kendisini şahsen tanımam, tanımadığım kişiler hakkında da yazmayı da pek doğru bulmuyorum, fakat ‘Oktay Yılmaz’ konusunda durum biraz değişik.
 
Doğup büyüdüğüm mahallemizin insanı, ayrıca baba tarafından köylümüz diyecek kadar yakın olduğumuzu ifade eden yakınlarımız Oktay Yılmaz’ı anlattılar. Sadece anlatmakla da kalmadılar. Kişiliğine, karakterine, dürüstlüğüne ve samimiyetine kefil olacağım birkaç tanıdığım, aynı şekilde ‘Oktay Yılmaz’ın da kişiliğine, karakterine, dürüstlüğüne kefil oldular. Bu yazıyı yazma nedenimde budur.
 
Algı yapmak için söylemiyorum fakat, Yıldırım ilçesinde Oktay Yılmaz müthiş derecede karşılık buluyor, ilk defa tanıyanlarda aynı şekilde samimi görüyor ve güven veren bir karakteri var. Ak Parti, Yıldırım’da neredeyse gösterebileceği en iyi adayı göstermiş durumda.
 
Oktay Yılmaz’ın bugüne kadar çevresinde bıraktığı izlenim çok olumlu, tanıyanların neredeyse tamamı ağız birliği etmişçesine (kesinlikle hiçbir çıkarı olmayan insanlar) güzel şeyler söylüyorlar.
 
Doğup büyüdüğüm ve halen ailemin de oturduğu Yıldırım ilçesinde başarılı işlere imza atacağını ümit ediyorum. Kendisine güvenen Yıldırım halkına ve onun dürüstlüğüne kefil olan insanları mahcup etmemek için elinden geleni yapacağına inanıyorum.
 
Yürüdüğü bu yolda, adaleti, hakkaniyeti gözeterek, devletin ve milletin ona emanet olarak vereceği makamın vebalini bilerek, dürüst bir yönetim anlayışı sergileyeceğini umuyor, kendisine başarılar diliyorum.

OKTAY YILMAZ KİMDİR?

Aslen Erzurumlu olan Oktay Yılmaz, lise eğitimini Bursa İmam Hatip Lisesi'nde tamamladı. Üniversite eğitimini Kırıkkale Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü'nden mezun olan Yılmaz, 1983'ten beri Bursa Yıldırım'da ikamet ediyor.

Oktay Yılmaz, siyaset hayatına Osmangazi'de başladı. Oktay Yılmaz, Yıldırım İlçe Başkanlığı, Osmangazi Büyükşehir Meclis Üyeliği görevlerinde bulundu.

Oktay Yılmaz, evli ve iki çocuk babasıdır.


 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum