Dr. Adnan BIYIKLI Kimdir… Gemlik'in adamı mıdır?
Zekeriya TAŞTAN

Zekeriya TAŞTAN

Dr. Adnan BIYIKLI Kimdir… Gemlik'in adamı mıdır?

31 Aralık 2018 - 07:34 - Güncelleme: 21 Ocak 2019 - 00:06

Baştan belirtmek isterim, Gemlik’li değilim, Gemlik’in sorunları tam olarak nedir, nelerden şikayet ederler net olarak bilmem, orada yaşayan arkadaşlarımızdan duyarım, bu yüzden Gemlik’in neye ihtiyacı vardır, bunu en iyi Gemlik’liler bilir. Bende yüreğinde Gemlik sevdası olan birini iyi bilirim, tanırım, bu yazımda Saadet Partisi, Gemlik Belediye Başkan Adayı Dr. Adnan BIYIKLI’dan bahsetmek istiyorum.

Sen kimsin, ne kadar tanırsın diye düşünenleriniz olacaktır elbet, ya da bu yazıyı burada yazdığım için bir çıkarım olacağını düşünenlerde olacaktır, bu şekilde düşünenler için iki cevabım vardır.

1-) 34 yaşındayım, 15 yaşında tanıdığım Adnan BIYIKLI’yı yaklaşık 20 yıldır tanıyorum. Sadece kendisini değil, tüm ailesini de tanıyorum.

2-) Bugüne kadar kimseyle kişisel çıkarım için bir bağım olmamıştır, işim gereği (işim gazetecilik değil) farklı parti mensupları, devlet kadrolarında görev yapan yöneticiler, iş yaptığım insanlar, dostlarım, hatta seven kadar sevmeyenlerimde bunu çok iyi bilirler, hakkımda en ufak bir şaibeye ve yanlış ithama bile sebep vermemişimdir.

Buradan itibaren Dr. Adnan BIYIKLI’dan, “Adnan abi” olarak bahsedeceğim…

Adnan abiyi tanıdığımdan beri, Milliyetçi, ATATÜRK’cüdür. Devletine her daim dürüst, ahlaklı, şerefiyle hizmet etmiştir. Hekimliği de aynı şekilde, ilgili, alakalı, merhametli, elinden gelenin en iyisini yapma çabasıyla geçmiştir ve halende geçmektedir. 2 evladı vardır, ikisi de aynı şekilde yetiştirmiştir.

Kendisi doğma, büyüme Gemlik’lidir. Neredeyse Bursa’dan daha fazla Gemlik’te zamanını geçirmektedir. Annesi ve abisi’de, Gemlik’te oturmaktadır. Gemlik onun için bir sevdadır, Gemlik için hep daha iyisini yapabileceği inancı ile bir mücadeleye girmiştir. İnandığı değerlere bağlılığı nedeniyle kolay olanı değil, zor olanı seçmiştir. Bugüne kadar koltuk sevdası olduğunu hiç görmedim. İnandığı değerlere ters bir şeyle karşılaştıysa düzeltmek için çaba göstermiş, eğer netice alamadıysa o bozuk düzenin içinde bulunmamak için görevini kendi isteğiyle bırakmıştır.

Lüks yaşamayı, israfı seven birisi değildir, durumu iyi olduğu halde sade bir yaşantıya sahiptir, insanlara yardım eder, bunu da kimseye göstermez, gösterişi sevmez. Alın teriyle, emekle, helal kazanılan kazancın gereksiz şeylere ve gösterişli şeylerde harcanmaması gerektiğini düşünür.

Gemlik’liler, Gemlik için yanlış yapmayan, sözler verip seçildikten sonra verdiği sözleri unutmayan, bulunduğu makamı eşe dosta, zengine, güçlüye peşkeş çekmeyen birisini arıyorsa, yapılan doğru şeyler içinde, yanlış şeyler içinde her zaman hesap sormak istiyorsa, onlara hesap vermeye gönüllü bir adama destek olmalılar…

Sözünü şerefi bilen, verdiği sözün arkasında duran, insanların fikirlerine, tavsiyelerine kulak veren, bir tarafı yaparken diğer tarafı yıkmayan, insanlara tepeden bakmayan, akılcı, bilimsel kararlar alan, değerlerimizi, örfümüzü, dinimizin ahlaki değerlerini bilen ve bütün bu değerlere bağlı birisidir.

Kısaca; Adnan abi, her Gemlik’li kadar Gemlik’in adamıdır, adam gibi adamdır…

Ülkemizin en büyük sorunu insanların futbol takımı tutar gibi parti tutmasından kaynaklanmaktadır. Yöneticilerin ya da yönetime talip olmak isteyen insanların kişiliğine, karakterine yeterince önem vermemesidir.

Özellikle belirtmek isterim, diğer başkan adaylarını tanımam bilmem, yukarıda genelleme yaptığım olumsuzlukları diğer adaylar yapıyorlar, yapacaklar gibi kötü bir imayla yanlış anlaşılmasını istemem. Herkes tüm adayları kendisi tanıyıp, en doğru olanı tercih edecektir. Ben kendi tanıdığım birisi için yazdım.

Umuyorum Gemlik’liler bugüne kadar kendileri için, Gemlik için yapılanları da, yapılmayanları da net bir şekilde görerek, en doğru kararı vereceklerdir. Allah, Dinimizi, Vatanımızı, Bayrağımızı, Milletimizi daim kılsın, ülkemiz için hayırlısı neyse o olsun…

Son olarak, bu köşe yazısından Adnan abinin haberi de yok. Yayınlandığı zaman kendisi de ilk defa okuyacaktır.

Sevgiyle, saygıyla, hoş görü ile kalın…

YORUMLAR

  • 0 Yorum