Zekeriya TAŞTAN

Zekeriya TAŞTAN


BURSA için ters giden bir şeyler varsa, ÇOĞUNLUK, BURSA'NIN KENDİSİDİR".

13 Aralık 2017 - 03:35 - Güncelleme: 28 Kasım 2020 - 20:32

BURSA tarihe ışık tutan şehir… Yeşilin, doğanın, huzurun şehri… Evliyalar şehri…

Bu şehirde olmak, bu şehirde yaşamak, bu şehrin havasını solumak, bu şehre hizmet etmek “AYRICALIKTIR”

Bazılarımız bunlara alıştığımız için sıradan gelir tüm bu özellikler, bazılarımız ise farklı şehirlere ayak bastığında anlar bu şehrin kıymetini… Ve Bursalılar, bu şehre değer katan, şehri, toprağı değerli kılan BURSA HALKI farklıdır.

Bu şehrin ekmeğini yiyen, bu şehrin suyunu içen bu şehrin havasını ciğerlerine çeken, kalbinde VATAN sevgisi olan herkes farklı olmanın hissini, hazzını yaşar…

Yukarıda sarf ettiğim sözler EVLİYALAR ŞEHRİ’ni anlatmaya yetmiyor bile, işte böyle bir şehri yönetmek, bu şehrin insanlarına hizmet etmekte sıradan değildir…

BURSA siyaset şehridir, her daim siyasetin içerisindedir, lakin söz konusu BURSA’nın varlığı; yeşili, suyu, havası, ağaçları, yolları, parkları, dağları evleri olunca her daim siyasetin üstündedir.

***

Bu şehri yöneten siyasi partiler bilmelidirler ki; siyaset gözetmeksizin, BURSA’ya yakışan yöneticiler beklenir. Tabi ki herkesin ideolojisinde yatan siyasi iradenin şehri yönetmesi beklenir, fakat çoğunluğun tercihi belirleyici olsa da, BURSA için ters giden bir şeyler varsa, ÇOĞUNLUK, “BURSA'NIN KENDİSİDİR”.

Eskiyi konuşmak bir şeyi değiştirmez, lakin eskiden ders alıp yeniyi keşfetmek, hatalarımızı en aza indirir, beklediklerimizi ve beklentilerimize karşılık verecek olan yöneticileri daha doğru yönlendirecektir.

***

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Alinur AKTAŞ göreve geldiği günden beri sürekli bir koşuşturma da, nerelerde nasıl hatalar yapıldığını, BURSA HALKININ tepkilerinde yatan olumsuzluğun sebebini öğrenmek ve çözüm bulmak için yoğun çaba sarf ediyor.

Göreve başladığında 'Ortak akıl' vurgusu yaparak, 'Birlikte çalışacağız, birlikte başaracağız' sloganıyla işbaşına geldi. “ŞUAN” toplumun her kesimi ile görüşüyor, yaşlılar, gençler, muhtarlar, dernekler ve sivil toplum örgütleri ile bir araya gelerek, fikir alıyor, değerlendirmelerde bulunuyor.

Göreve başlamadan önce Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin durumunu araştırıp, karşılaştığı tabloyu BURSA halkına açıklayarak, yönetiminde ki şeffaflığı ön plana çıkarmış oldu. Farklı siyasi partiden insanların da olumlu tepkisini alan davranışları nedeniyle “BURSA HALKI İÇİN UMUT VAAD EDİYOR”

***


BURSA’lıların gönlüne girmek zordur, lakin girdimi gönlünden çıkarmak daha da zordur. Bursalılar gönül verdiği yöneticilere her daim sahip çıkmıştır. Sayın Başkan, Alinur AKTAŞ’da yaptığı hizmetler ile BURSA HALKI’nın gönlüne girdiği vakit, BURSA’lılar kendisine her daim sahip çıkacaktır.

***


Öncelikle BURSA’nın trafik sorununa çözüm beklemek ile birlikte, su ve ulaşımda halen indirim talepleri devam etmektedir. Yapılan indirimler takdir edilse de BURSALILAR halen bunu yeterli görmemektedir. Çünkü insanların sırtlarındaki yükler daha ağırlaşmış ve bütün bunların muhatabı olarak, yerli ya da yersiz olsa da, Sayın Başkan Alinur AKTAŞ olacaktır.

***

Son yapılan zamlarda insanların geçimleri bir hayli zorlaştırmıştır, örnek; belediyenin hizmeti olmayan elektrik faturalarına yansıyan kullanım bedeli hariç harçların (örnek: 40 TL lik faturanın 85 TL) gelmesi gibi ve diğer gider kalemlerinin de zamlanması, günlük hayatı daha da zorlaştırmıştır. Belediyenin hizmetleri dışında olsa bile bütün bunların ağırlığı BURSA halkının sırtında olduğu gibi aynı şekilde Sayın Başkan Alinur AKTAŞ’ın da sırtına yüklenmiştir.

Başkan Alinur AKTAŞ’ın, Bursa Büyükşehir Belediye’sinin hizmetlerinin dışında kalan giderler için bir şey yapamayacağını hepimiz bilmekteyiz, lakin insanlar sıkıntılarını paylaşmak isterler, İŞTE TAM BU NOKTADA, Başkan Alinur AKTAŞ’ın biz BURSALILARI anlaması gerekiyor, en azından belediyenin halka verdiği hizmetler konusunda.

***


BURSALILAR, Başkan Alinur AKTAŞ’ı anladı, içinde bulunduğu görevin zorluğunu biliyor ve destek olmaya hazır, şimdi BURSALILAR Başkan, Alinur AKTAŞ’tan aynı anlayışı bekliyor…

Başkan Alinur AKTAŞ’ın bu zor görevinde başarılar diliyorum, Allah hayırlı ve muvaffak etsin. Ümidimiz birlikte daha güzel ve yaşanılabilir BURSA için el ele verip daha güzel günler görmektir.

*******************************************************************************

Bir önceki yazımda AYKUT kardeşimin vefatı ile ilgili duygularımı paylaşmıştım. Yazımı okuyup, AYKUT kardeşimiz için dualarını eksik etmeyen bu güzide şehrin insanlarına sonsuz teşekkürler ediyorum.

ALLAH (c.c)’dan sevdikleriniz ile beraber, sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir şekilde yaşam sürmeniz DUAM’dır.

Saygı ve sevgiyle kalın…

YORUMLAR

  • 0 Yorum