Neden Kilolusunuz...?
Galip GEZER

Galip GEZER

Neden Kilolusunuz...?

04 Haziran 2017 - 03:33 - Güncelleme: 04 Haziran 2017 - 03:49

 Dünya'nın baş belası obezitenin sebeplerini ve sonuçlarını ayrıca çözüm önerilerimizi yazımızda bulabilirsiniz...

Bilindiği üzere, dünya üzerinde obezite hastalıktan ziyade bir sektördür. Aylık 10 milyar dolar paranın döndüğü bir durumdur.

Peki, ne yapılması gerekmektedir?..

Sevilen Aktör Jean Claude Van Damme'nin dediği gibi Hz Muhammed (SAV)'in takip edilmesi yani sünnet-i seniyye'yi uygulamaktır.

İnsan vücudundaki en güçlü organ midedir. Öyle ki ayak serçe parmağımızdaki bir kılcal damardan bile güç almaktadır. Hatta şöyle söyleyeyim eğer mide 14 gün içinde kendi iç duvarını yani çeperini yenilemezse,kendi kendini öğütür...

Peki böylesine muhteşem yaratılmış bir organa neden eziyet etmekteyiz...?

Şimdi Resulallah efendimizin nasıl yemek yediğini ve bilimsel analizlerini inceleyelim...

Efendimiz yemeğe bir tutam tuz ile başlardı...İnsan dilinin uç kısmına yakın sağ ve sol bölümü tuzu mikrosaniyeler içerisinde analiz edip beyine aynı hızda bilgi vermektedir...

Beyin yine aynı hızda mideye komut gönderip yiyecek bir şey geliyor diye uyarır...

Mide duvarında bulunan kesecikler sindirim için kapaklarını açtıkları anda tuzdan kaynaklanan bir asit yağmuruna yakalanır ve uzun süre açmamak üzere kapanırlar.Mide yüzde 30 küçülmüştür..

Yine sünnet olan şeylerden biri yemeğin başında ve ortasında birer bardak su içmektir..İki bardak su insan midesinin yüzde 30'luk kısmını doldurur...Kalan yüzde 40'lık bölümü istediğiniz gibi doldurabilirsiniz ama bir şartla, yemekleri çiğneyerek tüketmeliyiz.

Dişlerimizin yapması gereken parçalama işini mideye yüklersek ayak parmaklarımızdaki damarlar bile yorulur.

Tüketilen gıdaları parçalamak için çok fazla mesai yapan mide cildde kırışıklık,damarlarda aşırı basınç ve besinlerin vitaminlerini tam alamamak gibi sayısız problemi peşinden getirir.

Eğer 36 kilo fazlanız varsa sizin durumunuz şu demektir. Genelde fazla kilolar karın bölgesinde görüldüğünden dolayı 18 kg'lık 2 adet yağ tenekesini göbeğinizde bağlanmış olarak düşünebilirsiniz.

Moralinizi bozmak istemem ama bu tenekelerin orada olması insanoğlunun yaradılış aerodinamiğine aykırı olduğu için omuriliğe aşırı baskı yapmakta ve eklem hastalıklarını peşinden getirmektedir.

Dünya Sağlık Örgütü ve diğer sağlık kuruluşları yukarıda yazılan durumu çok iyi bilmektedir fakat gerek peygamberimize karşı merak uyandırmamak, gerekse 10 milyar dolarlık bir piyasayı bozmamak için insanlar bilgilendirilmemektedir.

Verilen rakamlar sadece kilo vermek için harcanan paralardır.

Tedavi sürecine alındığında 170 milyar dolarlık muazzam büyüklükte bir piyasadır.

Her yıl Abd'de 400.000 insan obezite ve obezite kaynaklı hastalıklardan dolayı hayatlarını kaybetmektedir.

Bilinenin aksine dünyada ölümlerin başını sigara yada trafik kazaları değil obezite çekmektedir.

Maalesef ülkemizde de durum iç açıcı değildir..Savaşçı bir ırk olan Müslüman Türkler'e yakışmayan bir durumdur... 

 
Galip Gezer

YORUMLAR

  • 0 Yorum