Hakkımızda

haber16.com, ilkeli yayıncılık misyonunu duvarına asarak çıktığı bu kutsal yolda Bursa'dan başlayarak dünyaya açılan evrensel bir pencere olmayı amaçlıyor.Türkiye’nin ve özellikle Bursa şehrinin siyasi, ekonomik ve kültürel nabzını tutan bu sitede haberin ‘doğru’ ve ‘tarafsız’ olması en az ‘haber’ olması kadar önemlidir.

Misyonumuz

Basın meslek ilkelerinden bir an olsun sapmadan özgün içerik üretip sizlere doğru haberleri sunarken, bunu hızlı bir şekilde gerçekleştirmek en temel misyonlarımız arasındadır.

Tarafımıza ulaşan yeni haberlerde iki taraf varsa haber16.com her zaman objektifliği seçerek yorumsuz bilgiyi aktarmayı amaçlar.

Sadece ilgi çekmek için yanıltıcı ya da şaşırtıcı ifadelere yer vermeden içerik üretiyoruz. haber16.com olarak sade ve net bilgi içeren haber metinleri sunmak bizim için ilkeli habercilikle eş anlamlıdır.

Gündemi yakından takip etmek ve halkın duygu yoğunluğunun bilincinde olmak, haberciliğin bir sosyal sorumluluk olduğu gerçeğini kabullenmek demektir.

Vizyonumuz

Gündeme dair herhangi bir haber için önce Bursa'da, sonrasında bütün Türkiye'de en güvenilen kaynak olmak.

Bir habere ilişkin olarak; ‘haber16.com yazdıysa kesin doğrudur’ cümlesini tüm yurttaşlardan aynı anda duymak ve işitmek.

Ve son olarak görevini yerine getirmiş olmanın verdiği manevi hazzı bu işi birlikte yaptığımız ekibimizle paylaşmak ortak vizyonumuzdur.

Hedeflerimiz

Öncelikle Bursa'nın, sonrasında Türkiye’nin ve tüm dünyanın en bilinen popülaritesi yüksek haber sitesi olmak.

Veri tabanımızda %100 oranına ‘doğru’ ve ‘tarafsız’ haber barındırmak.

Her zaman alıntı yapılan ve kaynak gösterilen taraf olarak mesleki anlamda basın treninin son derece çekici lokomotifi olmak.