Kayınvalide gelinin basenini görmek isteyince mahkemelik oldu

Kayınvalide nişan öncesi gelin adayının basenlerine bakmak istedi ama şok bir tepkiyle karşı karşıya kaldı. Bunun üzerine gelin adayı kişilik haklarına saldırıda bulunulduğu iddiasıyla konuyu mahkemeye taşıdı ve mahkemeyi başlattı.

12 Ekim 2017 - 14:40 - Güncelleme: 27 Ekim 2017 - 14:47

Ciner medya grubuna ait Habertürk TV'den Yasemin Güneri'nin haberine göre akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Samsun'da yaşanan gelin-kayınvalide olayı yok artık dedirten cinstendi ve burada kimin haklı, kimin haksız olduğunu anlamak çok zordur. Evlilik hazırlığı yapan Rukiye Ö. kayınvalide adayı Sedef Ü. ile alışverişe çıktı ve işte yaşananlar bu alışverişte ortaya çıktı. İddiaya göre, kayınvalide adayı müstakbel gelinine oldukça dar elbiseler denetti. Kayınvalide adayının bunu Rukiye Ö.'nün basenlerini kontrol etmek için yaptığı anlaşılınca gelin adayı soluğu mahkemede oldu. Nişan öncesi erkek tarafı Rukiye Ö.'nün eteğini kaldırarak vücuduna tekrar bakmak istedi ve aynı zamanda gelin adayının buna izin vermediği taktirde nişan yüzüğünün takılmayacağını söylediler. Bunun üzerine Rukiye Ö.'nün ailesi iki kişiyi birleştirecek ve mutlu bir olay olan nişanın gerçekleşmesine izin vermedi.

KİŞİLİK HAKLARI İÇİN 10 BİN 500 LİRA TAZMİNAT TALEP EDİLDİ

Rukiye Ö. kişilik haklarına saldırıda bulunulduğu iddiasıyla hemn savcılığa gitti. Samsun 3. Aile Mahkemesi'nde dava aöan gelin adayı. 500 lira maddi ve 10 bin lira manevi olmak üzere toplamda 10 bin 500 lira tazminat talebinde bulunarak yine hem ailesini hem da koca adayını şaşırttı. Yargıtay, gelin adayının basenlerine bakmakta ısrar edilmesinin ve basenleriyle dalga geçilmesinin küçük düşürücü bir davranış olduğunu ve kişilik haklarına zarar verdiğini belirterek tazminata hükmedilmesi gerektiğine karar verdi ve tazminat olayı gerçekleşmiş oldu. Samsun'da yaşanan bu olay gerçekten de bütün ülkeyi şaşkınlığa uğrattı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TSK açıkladı: Hepsi tek tek vuruldu
TSK açıkladı: Hepsi tek tek vuruldu
Ablamla yattım, eniştemle uyandım
Ablamla yattım, eniştemle uyandım" olayında gizli kamera...