Cumhurbaşkanı talimat verince Sig Sauer silahlar raftan kalktı

Cumhurbaşkanı ve Eski Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ABD yapımı silahlar satan firma olan Sig Sauer silahların kullanılmamasını söylemişti. Bu silahları kullanan Cumhurbaşkanlığı korumalar da o silahı bıraktı. Konuyla ilgili olarak gelişmeler yaşanıyor.

12 Ekim 2017 - 20:00 - Güncelleme: 27 Ekim 2017 - 14:38

ABD malı silah firmasının silahlarını artık Cumhurbaşaknı talimatıyla birçok kurum kullanmayacak. Bundan böyle, Cumhurbaşkanlığı bünyesinde bulunan polis memuru ve özel harekatçılar Yavuz16 adı verilen ve özenle imal edilen yerli silahları kullanacak Bunların akabinde Milli Piyade Tüfeği olarak bilinen MPT-76 tüfekleri kullanacak ki bu silahlar hem yerlidir hem de bahsi geçen markadan çok daha kaliteli işler çıkarıyor.

ABD İLE YAŞANAN DİPLOMATİK KRİZ SİLAH ALIMINI DURDURDU 

SIG Sauer, dünyanın en eski ve önde gelen silah üreticilerinden biri. İmal ettiği tabanca ve tüfekler, bugün en dayanıklı silahlar arasında gösteriliyor. Ancak bu şirket, son aylarda ABD ile Türkiye arasında yaşanan diplomatik sıkıntıların da merkezinde yer alıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD ile yaşanan vize krizinin ardından emniyet teşkilatının da artık ABD'de üretilen SIG Sauer model tabancaları kullanmayacağını oldukça sert bir dille söyledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Üniversite mezunu sıhhı tesisatçı genç elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti!
Üniversite mezunu sıhhı tesisatçı genç elektrik akımına...
Doktora hastanede tehdit ve saldırı! ''O doktoru öldüreceğim'' diyerek, tekme attı
Doktora hastanede tehdit ve saldırı! ''O doktoru öldüreceğim''...