ABD'de başkan adayları Trump ve Biden ikinci kez canlı yayında karşı karşıya geldi

ABD'de başkan adayları Donald Trump ve Joe Biden ikinci kez canlı yayında karşı karşıya geldi. Biden, Trump'ın koronavirüsü önceden bildiğini iddia etti. Bu iddiayı yalanlayan Trump, "Pandemide Biden başkan olsaydı çok daha fazla insan hayatını kaybedecekti" dedi. Trump, haftalar içinde ellerinde bir koronavirüs aşısı da olacağını söyledi.

ABD'de başkan adayları Trump ve Biden ikinci kez canlı yayında karşı karşıya geldi
23 Ekim 2020 - 07:25

Tüm Dünya, 3 Kasım'da ABD'de yapılacak olan başkanlık seçimlerine odaklandı. Mevcut Başkan Donald Trump ve Demokratların başkan adayı Joe Biden ikinci kez canlı yayında karşı karşıya gelerek kozlarını paylaştı. Trump ve Biden, Tennessee eyaletinin Nashville kentinde bulunan Belmont Üniversitesindeki canlı yayında; koronavirüsle mücadele, aile, ırkçılık, iklim değişikliği, ulusal güvenlik ve liderlik olmak üzere 6 konu başlığı üzerinde tartıştı.

Tartışmanın en önemli yerlerinden biri koronavirüs salgınıyla ilgili olarak Biden'ın ortaya attığı iddia oldu. Biden, Trump'ın koronavirüs salgınını bildiğini iddia ederken, Trump bu iddiaları yalanladı ve "Koronavirüs pandemisinde Biden başkan olsaydı çok daha fazla insan hayatını kaybedecekti" dedi.

"HAFTALAR İÇİNDE ELİMİZDE KORONAVİRÜS AŞISI OLACAK"
Virüsün yakın zamanda yok olacağını savunan Trump, "Haftalar içinde virüs için elimizde bir aşı olacak" ifadesini kullandı. Koronavirüsün sadece ABD'nin değil tüm dünyanın problemi olduğunu belirten Trump, aldıkları önlemlerin yerinde ve ölüm oranının düşük olduğunu savundu.İki adayın da birbirlerini Rusya ve Çin'den destek almak almakla suçladığı anlarda tansiyon yükseldi.

"KÖTÜ UYGULAMALARINIZ YÜZÜNDEN BAŞKAN OLMAK İSTİYORUM"
Joe Biden sağlıkta yeni bir reform paketi için çalıştıklarını, isminin "Bidencare" olacağını belirtti. Rakibine, eski Başkan Obama döneminde uygulanan 'Obamacare' üzerinden yanıt veren Trump, "Sizin kötü uygulamalarınız yüzünden başkan olmak istiyorum" dedi.

İLK KARŞILAŞMA EN KÖTÜ BAŞKANLIK TARTIŞMASI OLARAK DEĞERLENDİRİLMİŞTİ
Trump ve Biden eylül ayında ilk kez karşı karşıya gelmiş, tartışmada sık sık birbirlerinin sözünü kesmişlerdi. Yayın ABD tarihindeki en kötü başkanlık tartışması olarak değerlendirilmişti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum